Add your deal, information or promotional text

Countdown Timer
Tvá 10% sleva platí použi kód ANIDAYS

JDEŠ VŽDY VYTRVALE ZA SVÝM CÍLEM? TEĎ JE NA ČASE UŽÍT SI CESTU.

Jsi cílevědomá, orientuješ se na výkon a ve svém životě máš ráda věci pod kontrolou. Stejně zodpovědně a racionálně přistupuješ i k porodu, chceš být připravená a mít pocit, že jsi udělala maximum. Jenže… porod není soutěž. A cvičení s Aniballem není o číslech – nejspíš se na chvíli budeš cítit lépe a jistěji, když „natrénuješ“ o 3 centimetry víc než tvá kamarádka. Anebo naopak hůř, když ti to nepůjde tak dobře. Něco ti prozradíme – to, kolik centimetrů nacvičíš, paradoxně u porodu nehraje vůbec žádnou roli. 

Srovnávat se s jinými ženami nemá smysl. Soustřeď se na to, co ti k hladšímu příchodu miminka na svět může opravdu pomoct.

Zkus tohle

Velmi důležitá je pro tebe relaxace, která ti může výrazně pomoct jak během cvičení, tak při samotném porodu. A právě k tomu slouží Aniball. Zkus zapomenout na čísla, cvičení s Aniballem je o tom naslouchat svému tělu a uvědomit si, co se v něm při tréninku děje – které svaly se zapojují a jak je s pomocí dechu můžeš vědomě uvolnit a usnadnit tak miminku cestu na svět. 

kdy máš vyhráno?

Když přestaneš vidět cíl a začneš si užívat cestu k němu. Cvičení nemusí jít pokaždé hladce, ne vždy se ti podaří vypnout hlavu a nestresovat se čísly. Pak ale přijde den, kdy tu budeš jen ty a tvůj dech. Tvé tělo ti během tréninku s Aniballem přirozeně napoví, která poloha je pro tebe nejvhodnější. Dokonale se uvolníš, získáš jistotu a najedou to půjde samo – a v tu chvíli budeš přesně tam, kde máš být.

CO MUSÍŠ VĚDĚT PŘED ZAČÁTKEM CVIČENÍ?

JAK ANIBALL POMÁHÁ?

Aniball umožňuje seznámit se v klidu a pohodlí domova s pocity, které doprovázejí porod – zejména s tlakem, který vyvolává hlavička miminka v porodních cestách. Během cvičení s ním si žena může vyzkoušet různé porodní polohy, najít tu nejvhodnější a zároveň si osvojit základní principy, které mohou přispět k hladkému průběhu porodu.

V ČEM SPOČÍVÁ CVIČENÍ?

Metoda cvičení je založená na práci s dechem. Při nádechu se svaly pánevního dna uvolňují, při výdechu stahují. Během porodu je důležité, aby se žena namísto řízeného tlačení, kdy je její tělo stažené, naučila s pomocí dechu vědomě uvolnit a miminko přirozeně prodýchat na svět.

JAK PÁNEVNÍ DNO OVLIVŇUJE POROD I KAŽDODENNÍ ŽIVOT?

Kondice pánevního dna může mít vliv nejen na porod, ale i na kvalitu mnoha dalších oblastí života – od správného držení těla, po zdánlivě nesouvisející bolesti zad či hlavy, přes sexualitu, problémy s inkontinencí, bolestivou menstruací a ovulací, až po psychické naladění, energii a vitalitu. Péče o pánevní dno by proto měla být jedním z pravidelných rituálů, které nám pomáhají zachovat životní balanc a ženské zdraví.

Kdy je pánevní dno zdravé?

Podmínkou zdravého fungování pánevního dna je jeho pružnost neboli optimální napětí (tonus). Pokud ji ztratí a je oslabené (hypotonické) nebo naopak stažené (hypertonické), dříve či později se dostaví poruchy jeho funkce.

CO o něm nevíš?

Pánevní dno je naším emočním barometrem – střádají se v něm strachy, stresy, porody, ale i nepříjemné sexuální zážitky. Je detektorem naší vitality, radosti i smutku, únavy a deprese. Na všechny tyto stavy reaguje buď ochabnutím nebo naopak stažením. Oba extrémy vedou ke ztrátě pružnosti a dysfunkcím.

Trénink s Aniball krok za krokem

Dominika, CZ

"Aniball je super věc, porod proběhl absolutně bez zranění a co se týče kvality partnerského života, vše funguje naprosto skvěle."

Hana, CZ

"Díky Aniballu jsem byla do poslední chvíle úplně klidná a nebála jsem se porodu."

Radka, CZ

"Díky Aniballu jsem si vyzkoušela porodní polohu, naučila jsem se tlačit a budoucím maminkám ho doporučuju. Nebojte se ho, stojí to za to."

Máte otázky? Napište do naší poradny

Na všechny dotazy odpovídá MUDr. Lucie Horáčková

 MUDr. Lucie Horáčková
 Medical Advisor

V rámci své práce komunikuje s lékaři, fyzioterapeuty, porodními asistentkami a ženami.

Ráda odpovídá na vše ohledně Aniballu, nebojte se zeptat!  🙂

Search