ANIBALL JE JEN MARKETINGOVÝ TRIK. NAŠE BABIČKY A MAMINKY ŽÁDNÉ POMŮCKY K DISPOZICI NEMĚLY, NEPŘIPRAVOVALY SE – A POROD ZVLÁDLY.
Můžeme ale vůbec předchozí generace srovnávat s dnešními nastávajícími maminkami?
- • Ženy rodí stále v pozdějším věku, můžou nastřádat více civilizačních onemocnění, úrazů, operací a užívají obvykle i více léků – včetně hormonální antikoncepce.
- • Mají méně pohybu, sedavé zaměstnání a pasivní způsob života nebo naopak nadmíra nevhodné sportovní aktivity vedou k potížím (nejen) pohybového aparátu.
- • Negativně na ně působí i nevhodná životospráva a především dlouhodobý stres.
To všechno ovlivňuje pánevní dno – zvyšuje se jeho napětí, a tím se zhoršuje schopnost uvolnit porodní cesty, což může výrazně komplikovat průběh porodu a zvýšit riziko poranění.
Porodní poranění by neměla být samozřejmostí. Zůstává po nich jizva na těle i duši. Předcházejme jim předporodní přípravou, abychom i po porodu žily naplno, aktivně a radostně.
NENÍ CVIČENÍ S ANIBALLEM NEPŘIROZENÉ? SAMICE V PŘÍRODĚ PŘECE TAKY ODJAKŽIVA VĚDÍ, JAK RODIT.
Chovat se při porodu intuitivně a spontánně rozhodně není nepřirozené.
- • Zmíněná zvířata v přírodě se v tichosti uchýlí do ústraní a v klidu, bezpečí a intimitě rodí. Mají možnost naslouchat svým přirozeným instinktům a vlastní intuici.
- • Ženy jsou ve srovnání s nimi při porodu často o pocit intimity ochuzeny různými rušivými vlivy na porodním sále (mnoho lidí, příliš světla, hluk, chlad,…), které jim brání v uvolnění a spontánním chování. To všechno spouští stresovou reakci, která porod po všech stránkách komplikuje.
- • Příprava s Aniballem ženám umožňuje vyzkoušet si „nanečisto“ pocity, které prožíváme při porodu a postupně se s nimi naučit za pomoci dechu a vhodně zvolené polohy nenásilně pracovat, důvěřovat vlastnímu tělu, intuici a chovat se přirozeně.