Add your deal, information or promotional text

Řekli o něm...

* Výsledek sebehodnocení 50 spotřebitelek v České republice po 1 – 3 měsících užívání produktu, hodnocení bylo realizováno od 01.07.2023 do 30.09.2023.

Co je Aniball INCO ?

Aniball Inco je určen pro prevenci a léčbu stresové inkontinence moči. 

ANIBALL Inco je zdravotnický prostředek pro trénink vědomé relaxace (uvolnění) a aktivace (stažení) svalů pánevního dna dospělé ženy. Balonek pomáhá vizualizovat pánevní dno a zjistit, jak s ním efektivně pracovat v kontextu s dechem.

Pro koho je balonek vhodný? Pro aktivní ženy, které chtějí lépe poznat své tělo pro zmírnění projevů inkontinence.

Co musím vědět před začátkem cvičení ?

Náš Aniball tým je týmem žen, lékařů, fyzioterapeutů, porodních asistentek a dalších odborníků, s dlouholetou praxí, pro které je zdraví žen životním posláním. Vznik Aniball INCO byl inspirován právě ženami a jejich přirozenou potřebou řešit inkontinenci, která je ve velké míře často trápí.

Aniball INCO není zázrak sám o sobě. Jeho efekt začne fungovat v plné spolupráci s vaším tělem. Proto se před a po cvičení odměňte vždy relaxací. Uvolněte se! Závěrečné relaxační cvičení s balonkem najdete popsané v  návodě.

Balonek Aniball INCO zavedený do pochvy se díky svému proměnlivému tvaru a velikosti optimálně přizpůsobí individuální anatomii ženy a v tomto spočívá jeho hlavní výhoda.  

Poskytuje důležitou zpětnou vazbu o kvalitě práce svalů, protože aktivací a naopak uvolněním svalů pánevního dna dochází k mírnému pohybu balonku uvnitř pochvy viz. manuál. 

Poznej zásady cvičení s Aniball INCO

Čtěte pečlivě návod k použití a informace, které se vztahují k bezpečnému používání zdravotnického prostředku.

RELAXACE

Aniball INCO není zázrak sám o sobě. Jeho efekt začne fungovat v plné spolupráci s vaším tělem. Proto se před a po cvičení odměňte vždy relaxací. Uvolněte se! Závěrečné relaxační cvičení s balonkem najdete popsané v  návodě.

ZAVEDENÍ

Balonek zavedený do pochvy se pomocí ruční pumpičky pohodlně nafoukne vzduchem na požadovanou komfortní velikost. Jakmile docílíte optimálního pocitu bez nepříjemných tlaků či bolesti a přitom pocítíte lehký odpor balonku, můžete začít cvičit. 

CVIČENÍ

V průběhu tréninku si projdete 2 typy cvičení: prodloužení doby stisku - zvyšování síly i vytrvalosti svalů pánevního dna. A cvičením odolání zvýšenému tlaku - cílem je zvládnout situace nadměrného břišního tlaku. 

DECH

Dech ve spojení s balonkem představuje dva hlavní elementy, které vám pomáhají objevit vaše pánevní dno. Díky správnému dýchaní se budete učit aktivovat a uvolňovat svaly pánevního dna.

Trénink s Aniball INCO krok za krokem

Aniball INCO audionávod

Co stojí za metodou Aniball INCO ?

V naší cvičební metodě a zdravotní pomůcce Aniball INCO, kterou vytvořily ženy, si zakládáme na třech přirozených vlastnostech našeho lidského organismu. Cílem je obnovit správnou funkci pánevního dna tak, aby se mu vrátila schopnost kontinence. 

Dechem vedené cvičení

Uvědomit si, které struktury v pánvi vlastně zapojovat a jak je vědomě aktivovat a relaxovat za pomoci dechu, je nesmírně důležité. Pánevní dno a jeho svaly pracují v kontextu s dechem - ilustrační video, jak to v našem těle funguje, najdete tady.

Harmonizace napětí - posilování nestačí

Díky současným vědeckým poznatkům a doporučením fyzioterapeutů víme, že bychom pánevní dno měly tzv. harmonizovat neboli optimalizovat jeho napětí - věnovat se rovnoměrně aktivaci (zpevňování ochablých partií), ale i relaxaci (uvolňování).

Probuzení přirozeného potenciálu našeho těla

Známe mnoho metod a instrukcí pro trénink pánevního dna, běžným problémem začátečnic ale obvykle bývá pánevní dno vůbec najít a pochopit, jak funguje.

Proč by neměla být inkontinence společenským tabu?

Inkontinence se netýká pouze starších žen, ale může postihnout každou ženu v jakémkoli věku, i když jen dočasně.

Znáte situaci? Například při skákání nebo oblíbeném sportu si takzvaně "ucvrknete"... buď se tomu zasmějete, nebo se to snažíte zakrýt, ale většinou to ignorujeme.

Nebojme se o tomto tématu otevřeně mluvit, není důvod se stydět. 

Více důvodů, proč bychom to ignorovat neměly, najdete na našich edukačních stránkách o ženském zdraví.

Search