Add your deal, information or promotional text

Dominika, CZ

"Aniball je super věc, porod proběhl absolutně bez zranění a co se týče kvality partnerského života, vše funguje naprosto skvěle."

Hana, CZ

"Díky Aniballu jsem byla do poslední chvíle úplně klidná a nebála jsem se porodu."

Radka, CZ

"Díky Aniballu jsem si vyzkoušela porodní polohu, naučila jsem se tlačit a budoucím maminkám ho doporučuju. Nebojte se ho, stojí to za to."

Co během cvičení s Aniballem zažijete?

DECHOVÉ CVIČENÍ

Naučíte se vědomě uvolnit svaly pánevního dna pomocí dechu, což může přispět k hladšímu průchodu miminka.

SPRÁVNE "TLAČENÍ"

Seznámíte se s pocitem nutkání na tlačení, který způsobuje miminko v porodních cestách a zjistíte, jak děťátko spontánně a nenásilně prodýchat na svět bez tlačení s rizikem poranění.

PORODNÍ POLOHA

Můžete si nanečisto vyzkoušet polohu, která pro vás při porodu bude nejpřirozenější. 

Jak to funguje?

V následujícím videu vám ukážeme, jak cvičení s Aniballem probíhá. Pro podrobné instrukce je nutné si před prvním použitím důkladně přečíst přiložený manuál. 

Celý návod si můžete stáhnout zde.

INSTRUKTÁŽNÍ A EDUKAČNÍ VIDEA

1. Co je Aniball?

Základní informace o tom, co je vlastně zdravotnický prostředek Aniball, k čemu slouží, co je cílem přípravy (a co není) a proč vůbec používat k přípravě na porod jakékoliv pomůcky.

2. Co by každá žena měla vědět?

Všechny důležité informace o používání Aniballu najdete v tomto videu. Hlavní zásady používání, jak postupovat v prvních dnech, jak Aniball zavádět, čemu se vyhnout a jak si cvičení usnadnit.

3. Pro koho je Aniball vhodný?

Pro koho je Aniball určen a komu bychom jej naopak nedoporučili? Odpověď na tuto otázku spolu s kontraindikacemi ke cvičení najdete v tomto videu.

4. Jak o balonek pečovat?

Jak se starat o balonek, jaké přípravky použít k péči o něj, jaké ne a možnost použití Aniballu při dalším těhotenství.


5. Pánevní dno

Proč je pánevní dno tak důležité a co mu škodí? Co je nástřih hráze a jaké může mít následky? A jak se poranění pánevního dna projevuje? To vše a mnohem víc najdete v tomto videu.

6. Časté dotazy

Nejčastější otázky spojené s používáním Aniballu najdete v tomto videu. Jsou nějaká rizika spojená s používáním? Proč začít cvičit až od 37. týdne těhotenství?

NEJČASTĚJŠÍ DOTAZY ŽEN, KTERÉ CVIČILY S ANIBALLEM

-First

Začít s cvičením je možné nejdříve od ukončeného 36. týdne těhotenství, cca 15 min. denně. Můžete ale cvičit i déle, omezením jsou pouze nepříjemné pocity či bolestivost při cvičení.


+Jaký výsledek má být cvičením dosažen?

Dosažená velikost balonku není důležitá, měření je orientační. Nejde o výkon! Aniball není dilatační pomůckou. Cílem cvičení není dosažení konkrétního obvodu, proto vždy cvičte jen po své pocitové maximum. Trénink s Aniballem nesmí bolet! Není žádoucí zvětšovat velikost balonku za každou cenu. Je zcela v pořádku, když v průběhu několika dní dosahujete stejného výsledku. S blížícím se termínem porodu se díky zvýšené hormonální aktivitě hráz postupně uvolňuje. K maximálnímu rozšíření porodních cest ale dochází až při samotném porodu, vlivem jedinečného hormonálního koktejlu a kontrakcí. Proto během předporodní přípravy nemá smysl balonek více nafukovat a namáhat okolní tkáň.

Z klinických dat vyplývá, že pro efektivní prevenci porodního poranění hráze je dostačující dosáhnout obvodu balonku 25 cm (cca 10 stisků). Tento obvod doporučujeme nepřekračovat, aby nedošlo k poranění!

Aniball byl řádně testován dle evropské směrnice 93/42/EHS o zdravotnických prostředcích. Upozorňujeme však, že pokud dojde k nedodržení pokynů k užívání a to především použití olejů či nevhodných lubrikantů, může dojít k degradaci silikonu.

+Nemůže při cvičení s Aniballem dojít k předčasnému porodu?

Cvičení s balonkem porod nevyvolává, mechanismy indukce porodu jsou odlišné.

+Může dojít vlivem cvičení s Aniballem k odtoku plodové vody?

K odtoku plodové vody může dojít prakticky kdykoliv a z nejrůznějších důvodů (např. infekce). Cvičení s balonkem odtok plodové vody nezpůsobuje.

+Nerozšiřuje se díky tréninku pochva trvale?

Tato mylná informace bohužel často vede k rezignaci na cvičení. Pochva je tvořena elastickou tkání, nelze ji „vytahat“. Aniball není dilatační pomůckou. Účelem cvičení není ovlivňovat pochvu, ale svaly pánevního dna v rámci prevence jejich poranění v průběhu porodu. Co má dlouhodobý vliv na svaly pánevního dna kromě genetických faktorů je i konstituce a fyzická kondice ženy, způsob porodu, velikost plodu a to mnohem více než krátkodobé používání těchto pomůcek. Pokud žena dodržuje pokyny uvedené v návodu a cvičí s respektem k vlastnímu tělu, může jí používání balonku naopak pomoci v prevenci narušení integrity pánevního dna a poranění hráze. Zdravá tkáň se vlivem hormonů při porodu bez problémů jednorázově roztáhne a posléze vrátí do původního stavu.

+Nedaří se mi průměr balonku zvětšovat. Znamená to, že už se na větší průměr nedostanu?

Buďte trpělivá. Není žádoucí zvětšovat velikost balonku za každou cenu. Z klinických dat víme, že pro efektivní prevenci porodního poranění hráze je dostačující dosáhnout obvodu balonku 25 cm (cca 10 stisků). Tento obvod doporučujeme nepřekračovat, aby nedošlo k poranění!

+Při cvičení se objevila krev, mám se cvičením přestat?

Ano, určitě, krvácení je kontraindikací používání balonku! Krvácení může mít různé příčiny. V době, kdy se začíná s používáním Aniballu, již děložní čípek pomalu dozrává, měkne a připravuje se na porod. V této době je hodně prokrvený, křehký, stačí lehký dotyk a může se objevit slabé zakrvácení či špinění. Pokud se toto objeví po cvičení s Aniballem (stejně tak jako po lékařském vyšetření) a pokud špinění po cvičení hned ustane, lze další den v používání Aniballu opatrně pokračovat.

Pokud dojde vlivem nedodržení pokynů manuálu a nešetrným zacházením s balonkem k drobnému poranění porodních cest, doporučujeme nácvik alespoň na 4-5 dnů zcela přerušit a poté postupovat opatrně (přesně dle instrukcí manuálu) a především respektovat limity svého těla!

Máte otázky? Napište do naší poradny

Na všechny dotazy odpovídá MUDr. Lucie Horáčková

 MUDr. Lucie Horáčková
 Medical Advisor

V rámci své práce komunikuje s lékaři, fyzioterapeuty, porodními asistentkami a ženami.

Ráda odpovídá na vše ohledně Aniballu, nebojte se zeptat!  🙂

Search