Add your deal, information or promotional text

Proč používat Aniball?

Věděli jste, že se během porodu tkáně porodních cest natáhnou až o 300 %? Maximální pnutí nastává v momentu průchodu hlavičky dítěte. Je jasné, že bez cílené přípravy mohou nastat komplikace.

 

Dalším faktorem je rutinní výkon nástřihů v některých nemocnicích. Hojení bývá zdlouhavé, komplikované a poranění hráze často způsobuje trvalé negativní následky.

 

Aniball slouží k nácviku vědomého uvolnění pánevního dna v kontextu s dechem.

Svaly pánevního dna (stejně jako jiné příčně pruhované svaly) fungují lépe, pokud jsou trénované. Aniball je osvědčený zdravotnický prostředek, který vám s přípravou na porod pomůže.

 

Používání Aniballu umožňuje nácvik vědomého uvolnění pánevního dna za pomoci hlubokého nádechu, vyzkoušení vhodné porodní polohy a pocitu tlaku, který způsobuje nutkání na vypuzování miminka.

Stále si nejste jistá? Za 13 let praxe jsme nasbírali různé názory a zkušenosti. Abyste se správně rozhodla, připravili jsme pro vás hlavní mýty o Aniballu, které vám pomohou Aniball lépe poznat. 

Balonek stejně jako pumpička jsou vyrobeny z kvalitního biokompatibilního silikonu a při správném použití a dodržování instrukcí nemůže prasknout.

 

Během cvičení máte díky obousměrnému ventilu plnou kontrolu nad velikostí balonku. Můžete ho kdykoliv zmenšit, zcela vyfouknout a bezpečně vyjmout.

 

Respektujte vaše tělo a balonek nafoukněte na pro vás komfortní velikost, pouze do pocitu mírného pnutí. Nesmí způsobovat bolest ani jiné nepříjemné pocity.

CO VÁS MŮŽE NAPADNOUT V PRVNÍCH DNECH CVIČENÍ?

-First

Začít s cvičením je možné nejdříve od ukončeného 36. týdne těhotenství, cca 15 min. denně. Můžete ale cvičit i déle, omezením jsou pouze nepříjemné pocity či bolestivost při cvičení.


+Jaký výsledek má být cvičením dosažen?

Dosažená velikost balonku není důležitá, měření je orientační. Nejde o výkon! Aniball není dilatační pomůckou. Cílem cvičení není dosažení konkrétního obvodu, proto vždy cvičte jen po své pocitové maximum. Trénink s Aniballem nesmí bolet! Není žádoucí zvětšovat velikost balonku za každou cenu. Je zcela v pořádku, když v průběhu několika dní dosahujete stejného výsledku. S blížícím se termínem porodu se díky zvýšené hormonální aktivitě hráz postupně uvolňuje. K maximálnímu rozšíření porodních cest ale dochází až při samotném porodu, vlivem jedinečného hormonálního koktejlu a kontrakcí. Proto během předporodní přípravy nemá smysl balonek více nafukovat a namáhat okolní tkáň.

Z klinických dat vyplývá, že pro efektivní prevenci porodního poranění hráze je dostačující dosáhnout obvodu balonku 25 cm (cca 10 stisků). Tento obvod doporučujeme nepřekračovat, aby nedošlo k poranění!

Aniball byl řádně testován dle evropské směrnice 93/42/EHS o zdravotnických prostředcích. Upozorňujeme však, že pokud dojde k nedodržení pokynů k užívání a to především použití olejů či nevhodných lubrikantů, může dojít k degradaci silikonu.

+Nemůže při cvičení s Aniballem dojít k předčasnému porodu?

Cvičení s balonkem porod nevyvolává, mechanismy indukce porodu jsou odlišné.

+Může dojít vlivem cvičení s Aniballem k odtoku plodové vody?

K odtoku plodové vody může dojít prakticky kdykoliv a z nejrůznějších důvodů (např. infekce). Cvičení s balonkem odtok plodové vody nezpůsobuje.

+Nerozšiřuje se díky tréninku pochva trvale?

Tato mylná informace bohužel často vede k rezignaci na cvičení. Pochva je tvořena elastickou tkání, nelze ji „vytahat“. Aniball není dilatační pomůckou. Účelem cvičení není ovlivňovat pochvu, ale svaly pánevního dna v rámci prevence jejich poranění v průběhu porodu. Co má dlouhodobý vliv na svaly pánevního dna kromě genetických faktorů je i konstituce a fyzická kondice ženy, způsob porodu, velikost plodu a to mnohem více než krátkodobé používání těchto pomůcek. Pokud žena dodržuje pokyny uvedené v návodu a cvičí s respektem k vlastnímu tělu, může jí používání balonku naopak pomoci v prevenci narušení integrity pánevního dna a poranění hráze. Zdravá tkáň se vlivem hormonů při porodu bez problémů jednorázově roztáhne a posléze vrátí do původního stavu.

+Nedaří se mi průměr balonku zvětšovat. Znamená to, že už se na větší průměr nedostanu?

Buďte trpělivá. Není žádoucí zvětšovat velikost balonku za každou cenu. Z klinických dat víme, že pro efektivní prevenci porodního poranění hráze je dostačující dosáhnout obvodu balonku 25 cm (cca 10 stisků). Tento obvod doporučujeme nepřekračovat, aby nedošlo k poranění!

+Při cvičení se objevila krev, mám se cvičením přestat?

Ano, určitě, krvácení je kontraindikací používání balonku! Krvácení může mít různé příčiny. V době, kdy se začíná s používáním Aniballu, již děložní čípek pomalu dozrává, měkne a připravuje se na porod. V této době je hodně prokrvený, křehký, stačí lehký dotyk a může se objevit slabé zakrvácení či špinění. Pokud se toto objeví po cvičení s Aniballem (stejně tak jako po lékařském vyšetření) a pokud špinění po cvičení hned ustane, lze další den v používání Aniballu opatrně pokračovat.

Pokud dojde vlivem nedodržení pokynů manuálu a nešetrným zacházením s balonkem k drobnému poranění porodních cest, doporučujeme nácvik alespoň na 4-5 dnů zcela přerušit a poté postupovat opatrně (přesně dle instrukcí manuálu) a především respektovat limity svého těla!

Search