Add your deal, information or promotional text

Countdown Timer
Tvá 10% sleva platí použí kód ANIDAYS

Bojuješ se strachem z porodu? Anebo spíš s pocitem, že nechceš zklamat?

Vždycky sis byla jistá, že jednou chceš mít miminko a i teď, pár týdnů před porodem, se těšíš na novou životní etapu, ale už zdaleka necítíš takovou jistotu jako dřív. Možná za to můžou „hororové“ porodní příběhy, které sis už tolikrát vyslechla od žen ve svém nejbližším okolí, možná je to prostě jen tím, že na sebe odjakživa kladeš vysoké nároky a máš od sebe velká očekávání. Nechceš zklamat – sebe ani ostatní. Tvůj strach s blížícím se porodem přirozeně narůstá – ať jsi prvorodička, která netuší, co ji čeká, nebo máš za sebou už jeden porod, který měl jiný průběh, než sis představovala. Ale nemusí to tak být. Během cvičení s Aniballem si osvojíš principy, které ti pomohou se za pomoci dechu uvolnit, což může výrazně přispět k hladšímu průběhu porodu.

 

Pamatuj, že strach nesvírá jen tebe, svírá i tvé pánevní dno. A to doslova – když jsou svaly pánevního dna stažené, už samotné zavedení Aniballu může být problematické. Pokud se to nakonec povede, balonek neustále vyklouzává ven – a ty pak logicky cítíš beznaděj a máš chuť to vzdát s tím, že tohle cvičení prostě není pro tebe. Ale opak je pravdou, protože právě s vědomým uvolňováním pánevního dna ti Aniball může pomoci. 

Zkus tohle

Nádech – výdech. Hluboký, plynulý a klidný. Nejraději bychom tě teď objaly a ubezpečily tě, že nejsi sama. Cítit nejistotu a obavy je normální a přirozené. Neměla by ses jimi ale nechat zcela ovládnout. Dech je klíčem k uvolnění a jestli něco opravdu potřebuješ, tak naučit se za pomoci dechu vědomě relaxovat. Najdi si chvíli jen pro sebe, nespěchej, pusť si příjemnou hudbu, pomazli se s partnerem… cokoli, co tě během cvičení s Anibellm uvolní, ti pak může pomoci i během porodu.

kdy máš vyhráno?

Když pochopíš, že strach není tvůj nepřítel, ale kompas. Nenech se jím sevřít a osvoj si s Aniballem správnou dechovou techniku, která ti při porodu pomůže se přirozeně uvolnit a usnadní miminku cestu na svět.

CO MUSÍŠ VĚDĚT PŘED ZAČÁTKEM CVIČENÍ?

JAK ANIBALL POMÁHÁ?

Aniball umožňuje seznámit se v klidu a pohodlí domova s pocity, které doprovázejí porod – zejména s tlakem, který vyvolává hlavička miminka v porodních cestách. Během cvičení s ním si žena může vyzkoušet různé porodní polohy, najít tu nejvhodnější a zároveň si osvojit základní principy, které mohou přispět k hladkému průběhu porodu.

V ČEM SPOČÍVÁ CVIČENÍ?

Metoda cvičení je založená na práci s dechem. Při nádechu se svaly pánevního dna uvolňují, při výdechu stahují. Během porodu je důležité, aby se žena namísto řízeného tlačení, kdy je její tělo stažené, naučila s pomocí dechu vědomě uvolnit a miminko přirozeně prodýchat na svět.

JAK PÁNEVNÍ DNO OVLIVŇUJE POROD I KAŽDODENNÍ ŽIVOT?

Kondice pánevního dna může mít vliv nejen na porod, ale i na kvalitu mnoha dalších oblastí života – od správného držení těla, po zdánlivě nesouvisející bolesti zad či hlavy, přes sexualitu, problémy s inkontinencí, bolestivou menstruací a ovulací, až po psychické naladění, energii a vitalitu. Péče o pánevní dno by proto měla být jedním z pravidelných rituálů, které nám pomáhají zachovat životní balanc a ženské zdraví.

Kdy je pánevní dno zdravé?

Podmínkou zdravého fungování pánevního dna je jeho pružnost neboli optimální napětí (tonus). Pokud ji ztratí a je oslabené (hypotonické) nebo naopak stažené (hypertonické), dříve či později se dostaví poruchy jeho funkce.

CO o něm nevíš?

Pánevní dno je naším emočním barometrem – střádají se v něm strachy, stresy, porody, ale i nepříjemné sexuální zážitky. Je detektorem naší vitality, radosti i smutku, únavy a deprese. Na všechny tyto stavy reaguje buď ochabnutím nebo naopak stažením. Oba extrémy vedou ke ztrátě pružnosti a dysfunkcím.

Trénink s Aniball krok za krokem

Dominika, CZ

"Aniball je super věc, porod proběhl absolutně bez zranění a co se týče kvality partnerského života, vše funguje naprosto skvěle."

Hana, CZ

"Díky Aniballu jsem byla do poslední chvíle úplně klidná a nebála jsem se porodu."

Radka, CZ

"Díky Aniballu jsem si vyzkoušela porodní polohu, naučila jsem se tlačit a budoucím maminkám ho doporučuju. Nebojte se ho, stojí to za to."

Máte otázky? Napište do naší poradny

Na všechny dotazy odpovídá MUDr. Lucie Horáčková

 MUDr. Lucie Horáčková
 Medical Advisor

V rámci své práce komunikuje s lékaři, fyzioterapeuty, porodními asistentkami a ženami.

Ráda odpovídá na vše ohledně Aniballu, nebojte se zeptat!  🙂

Search