Add your deal, information or promotional text

Countdown Timer
Tvá 10% sleva platí použí kód ANIDAYS

Své tělo znáš, důvěřuješ mu a chceš se na porod vědomě připravit


Nesrovnáváš se s ostatními ženami, umíš naslouchat svému tělu a jsi vnímavá k jeho signálům a potřebám. Uvědomuješ si, že porod je zlomový okamžik v tvém životě a chceš, aby proběhl co nejpřirozeněji a byl pro tebe intimním a pozitivním zážitkem. Je ti jasné, k čemu Aniball slouží i jak se správně používá a taky víš, že porodit se dá i bez něj. Ráda bys ho ale vyzkoušela a měla možnost zažít pocity podobné těm, které provází samotný porod.

Zkus tohle

Možná si se svým pánevním dnem už někdy vědomě pracovala, a tak tušíš, jak jeho svaly fungují. S nádechem se uvolňují, s výdechem stahují. To je důvod, proč bys při porodu neměla řízeně tlačit, ale za pomoci hlubokého, plynulého a klidného nádechu uvolnit svaly pánevního dna a miminko takzvaně „prodýchat na svět“. A přesně to si s Aniballem můžeš v klidu doma vyzkoušet nanečisto.

Náš tip

Nejsi si jistá tím, která porodní poloha je pro tebe ideální? Ne pro každou ženu je vhodná tradiční poloha na zádech. I s tím ti může Aniball pomoci – neboj se během cvičení vyzkoušet více různých poloh – možná tě překvapí, že úplně jiné pocity budeš zažívat při poloze na boku a jinak se ti bude cvičit například vkleče. 

CO MUSÍŠ VĚDĚT PŘED ZAČÁTKEM CVIČENÍ?

JAK ANIBALL POMÁHÁ?

Aniball umožňuje seznámit se v klidu a pohodlí domova s pocity, které doprovázejí porod – zejména s tlakem, který vyvolává hlavička miminka v porodních cestách. Během cvičení s ním si žena může vyzkoušet různé porodní polohy, najít tu nejvhodnější a zároveň si osvojit základní principy, které mohou přispět k hladkému průběhu porodu.

V ČEM SPOČÍVÁ CVIČENÍ?

Metoda cvičení je založená na práci s dechem. Při nádechu se svaly pánevního dna uvolňují, při výdechu stahují. Během porodu je důležité, aby se žena namísto řízeného tlačení, kdy je její tělo stažené, naučila s pomocí dechu vědomě uvolnit a miminko přirozeně prodýchat na svět.

JAK PÁNEVNÍ DNO OVLIVŇUJE POROD I KAŽDODENNÍ ŽIVOT?

Kondice pánevního dna může mít vliv nejen na porod, ale i na kvalitu mnoha dalších oblastí života – od správného držení těla, po zdánlivě nesouvisející bolesti zad či hlavy, přes sexualitu, problémy s inkontinencí, bolestivou menstruací a ovulací, až po psychické naladění, energii a vitalitu. Péče o pánevní dno by proto měla být jedním z pravidelných rituálů, které nám pomáhají zachovat životní balanc a ženské zdraví.

Kdy je pánevní dno zdravé?

Podmínkou zdravého fungování pánevního dna je jeho pružnost neboli optimální napětí (tonus). Pokud ji ztratí a je oslabené (hypotonické) nebo naopak stažené (hypertonické), dříve či později se dostaví poruchy jeho funkce.

CO o něm nevíš?

Pánevní dno je naším emočním barometrem – střádají se v něm strachy, stresy, porody, ale i nepříjemné sexuální zážitky. Je detektorem naší vitality, radosti i smutku, únavy a deprese. Na všechny tyto stavy reaguje buď ochabnutím nebo naopak stažením. Oba extrémy vedou ke ztrátě pružnosti a dysfunkcím.

Trénink s Aniball krok za krokem

Dominika, CZ

"Aniball je super věc, porod proběhl absolutně bez zranění a co se týče kvality partnerského života, vše funguje naprosto skvěle."

Hana, CZ

"Díky Aniballu jsem byla do poslední chvíle úplně klidná a nebála jsem se porodu."

Radka, CZ

"Díky Aniballu jsem si vyzkoušela porodní polohu, naučila jsem se tlačit a budoucím maminkám ho doporučuju. Nebojte se ho, stojí to za to."

Máte otázky? Napište do naší poradny

Na všechny dotazy odpovídá MUDr. Lucie Horáčková

 MUDr. Lucie Horáčková
 Medical Advisor

V rámci své práce komunikuje s lékaři, fyzioterapeuty, porodními asistentkami a ženami.

Ráda odpovídá na vše ohledně Aniballu, nebojte se zeptat!  🙂

Search