Add your deal, information or promotional text

Díky Aniballu jsem si vyzkoušela porodní polohu, naučila jsem se tlačit a budoucím maminkám ho doporučuju. Nebojte se ho, stojí to za to.
- Radka, ČR -

Proč Aniball?

Porodníci uvádí, že při porodu bývá poraněno více než 80 % žen, ať už spontánně nebo nastřižením. Aniball vám pomůže poznat svaly pánevního dna a ochránit své tělo před poraněním hráze.


Málo žen ví, jak je důležité pečovat o pánevní dno i po porodu. Právě proto vznikl Aniball Inco, mladší bráška Aniballu -více zde.

Nedávná studie publikovaná o Aniballu v britském žurnálu porodních asistentek potvrdila, že:

  • Aniball je bezpečný
  • Nezpůsobuje dilataci pochvy
  • Snižuje riziko epiziotomie o 60 %

(British Journal of Midwifery, February 2023, Vol 31, No 2).

Je pro Vás Aniball vhodný?

ANO, pokud chcete pochopit, jak zásadní roli hraje dech při porodu.

ANO, pokud jste aktivní žena a nemyslíte si, že je Aniball "berlička", která za Vás udělá vše sama.

ANO, jestli pro Vás intimita není tabu. Důvěřujete přirozené síle Vašeho těla zvládnout porod snadněji a bez poranění.

ANO, pokud jste ochotná naučit se naslouchat signálům těla, intuici a chovat se při porodu spontánně.

ANO, pokud se chcete naučit uvolnit za pomoci dechu a vyzkoušet si nejvhodnější polohu pro hladší průběh porodu.

Stále si nejste jistá? Za 13 let praxe jsme nasbírali různé názory a zkušenosti. Abyste se správně rozhodla, připravili jsme pro Vás hlavní mýty o Aniballu, které Vám pomohou Aniball lépe poznat. 

Jak to funguje?

Objevit Aniball
Objevit Aniball INCO

Co vás může napadnout v prvních dnech cvičení?

-First

Začít s cvičením je možné nejdříve od ukončeného 36. týdne těhotenství, cca 15 min. denně. Můžete ale cvičit i déle, omezením jsou pouze nepříjemné pocity či bolestivost při cvičení.


+Jaký výsledek má být cvičením dosažen?

Dosažená velikost balonku není důležitá, měření je orientační. Nejde o výkon! Aniball není dilatační pomůckou. Cílem cvičení není dosažení konkrétního obvodu, proto vždy cvičte jen po své pocitové maximum. Trénink s Aniballem nesmí bolet! Není žádoucí zvětšovat velikost balonku za každou cenu. Je zcela v pořádku, když v průběhu několika dní dosahujete stejného výsledku. S blížícím se termínem porodu se díky zvýšené hormonální aktivitě hráz postupně uvolňuje. K maximálnímu rozšíření porodních cest ale dochází až při samotném porodu, vlivem jedinečného hormonálního koktejlu a kontrakcí. Proto během předporodní přípravy nemá smysl balonek více nafukovat a namáhat okolní tkáň.

Z klinických dat vyplývá, že pro efektivní prevenci porodního poranění hráze je dostačující dosáhnout obvodu balonku 25 cm (cca 10 stisků). Tento obvod doporučujeme nepřekračovat, aby nedošlo k poranění!

Aniball byl řádně testován dle evropské směrnice 93/42/EHS o zdravotnických prostředcích. Upozorňujeme však, že pokud dojde k nedodržení pokynů k užívání a to především použití olejů či nevhodných lubrikantů, může dojít k degradaci silikonu.

+Nemůže při cvičení s Aniballem dojít k předčasnému porodu?

Cvičení s balonkem porod nevyvolává, mechanismy indukce porodu jsou odlišné.

+Může dojít vlivem cvičení s Aniballem k odtoku plodové vody?

K odtoku plodové vody může dojít prakticky kdykoliv a z nejrůznějších důvodů (např. infekce). Cvičení s balonkem odtok plodové vody nezpůsobuje.

+Nerozšiřuje se díky tréninku pochva trvale?

Tato mylná informace bohužel často vede k rezignaci na cvičení. Pochva je tvořena elastickou tkání, nelze ji „vytahat“. Aniball není dilatační pomůckou. Účelem cvičení není ovlivňovat pochvu, ale svaly pánevního dna v rámci prevence jejich poranění v průběhu porodu. Co má dlouhodobý vliv na svaly pánevního dna kromě genetických faktorů je i konstituce a fyzická kondice ženy, způsob porodu, velikost plodu a to mnohem více než krátkodobé používání těchto pomůcek. Pokud žena dodržuje pokyny uvedené v návodu a cvičí s respektem k vlastnímu tělu, může jí používání balonku naopak pomoci v prevenci narušení integrity pánevního dna a poranění hráze. Zdravá tkáň se vlivem hormonů při porodu bez problémů jednorázově roztáhne a posléze vrátí do původního stavu.

+Nedaří se mi průměr balonku zvětšovat. Znamená to, že už se na větší průměr nedostanu?

Buďte trpělivá. Není žádoucí zvětšovat velikost balonku za každou cenu. Z klinických dat víme, že pro efektivní prevenci porodního poranění hráze je dostačující dosáhnout obvodu balonku 25 cm (cca 10 stisků). Tento obvod doporučujeme nepřekračovat, aby nedošlo k poranění!

+Při cvičení se objevila krev, mám se cvičením přestat?

Ano, určitě, krvácení je kontraindikací používání balonku! Krvácení může mít různé příčiny. V době, kdy se začíná s používáním Aniballu, již děložní čípek pomalu dozrává, měkne a připravuje se na porod. V této době je hodně prokrvený, křehký, stačí lehký dotyk a může se objevit slabé zakrvácení či špinění. Pokud se toto objeví po cvičení s Aniballem (stejně tak jako po lékařském vyšetření) a pokud špinění po cvičení hned ustane, lze další den v používání Aniballu opatrně pokračovat.

Pokud dojde vlivem nedodržení pokynů manuálu a nešetrným zacházením s balonkem k drobnému poranění porodních cest, doporučujeme nácvik alespoň na 4-5 dnů zcela přerušit a poté postupovat opatrně (přesně dle instrukcí manuálu) a především respektovat limity svého těla!

Co říkají maminky

Dominika, CZ

Aniball je super věc, porod proběhl absolutně bez zranění a co se týče kvality partnerského života, vše funguje naprosto skvěle.

Hana, CZ

Díky Aniballu jsem byla do poslední chvíle úplně klidná a nebála jsem se porodu.

Radka, CZ

Díky Aniballu jsem si vyzkoušela porodní polohu, naučila jsem se tlačit a budoucím maminkám ho doporučuju. Nebojte se ho, stojí to za to.

Janka, CZ

Aniball jsem použila u všech tří svých porodů. U prvního mi pomohl hlavně s ujištěním, že vytlačit něco tak velkého jako je dětská hlavička je v mých silách, což mě před porodem hodně uklidňovalo.

Alena, CZ

PA mi potvrdila, že hráz je pružná díky cvičení, takže mně pomohl. Nebylo potřeba cvičit ani každý den (po několika cvičeních jsem sama poznala, že obden nebo méně stačí). Pomohl s ujasnením porodní polohy

Ilona, CZ

Naučila jsem se jak tlačit a dýchat...I jen párkrát vyzkoušet mi pomohlo jak při prvním tak druhém porodu

KDO STOJÍ ZA ANIBALLEM?

V týmu RR Medical věříme, že…

„Díky kvalitním informacím a praktickým návodům, jak o sebe může žena pečovat, můžeme zlepšit její vitalitu, energii a celkové zdraví. Je proto nutné podporovat společnost, firmy a rodiny, aby se tyto informace staly běžnou součástí našeho společenského vědomí.“

Za náš tým, Renata Zichová

Jednatelka RR Medical

Search